UWAGA : serwis należy oglądać w rozdzielczości 1280:1024 i najlepiej używając przeglądarki mozilla, którą gorąco polecam: Get Firefox!
Uwaga techniczna: pod IE (internet eksplorer) zdarza się że są źle kodowane polskie znaki, w takim przypadku należy wejść w pasku narzędzi IE w menu "widok"- "kodowanie" i wybrać windows-1250.Na stronie:
ZDJĘCIA Inscenizacji ze zlotu Boryszyn 2007"

Kilka uwag dotyczących rekonstrukcji:
Przede wszystkim duży minus za organizację i brak komentarza do tego co się działo - nawet jeżeli zdarzenie było czysto hipotetyczne i nie miało miejsca w rzeczywistości, należało z grubsza chociażby opisać i wyjaśnić fabułę publiczności, co podniosłoby atrakcyjność w bardzo dużym stopniu i nie doprowadziłoby generalnie do znudzenia w pewnym momencie podczas przyglądania się, przez prawie godzinę, goniącym się po polu przebranym członkom grup rekonstrukcyjnych, wkładającym w całą tą zabawę tyle serca... Troszkę, pojawienie się samolotów, ożywiło towarzystwo, tym bardziej że piloci naprawdę dokonywali cudów przelatując lotem koszącym tuż nad głowami aktoró i po cżeści widowni..., co tworzyło potężny, bardzo realistyczny efekt nalotu na pole bitwy...
Drugi Minus - umieszczenie granicy dla publiczności ZBYT BLISKO pola walki - rozgrywającej się rekonstrukcji. Publiczność tam stojaca doskonale zasłaniała nawet wysoko stojącym na przeciwnej skarpie widzom całą akcję, która rozgrywała się tuż przed jej czołem. Należało albo przesunąć linię ogradzającą teatr inscenizacji - lub też tak pokierować fabułą aby ta rozgrywała się kilkanaście metrów dalej co dałoby możliwość oglądania wszystkim.
DLa Odtwórców należą się słowa uznania - energia i zapał w "walce" z wrogiem, poświęcenie w przygotowaniu wyimagowanego pola bitwy, wreszcie zaangażowanie w niej samej - na pewno przy okazji dobrze się bawili, to jasne, ale za wysiłek w przygotowaniu inscenizacji w końcu chociaż coś się należy...

 PANORAMKA Na rekonstrukcję


niemcy i my Niemcy Rosjanie
NALOT Nalot - Kontynuacja EFEKT NALOTU
Żołdaki rosyjskie szykują sie do ataku Widok ogólny - rekonstrukcji W tłumie ...
POLAK I NIEMIEC w tłumie oglądajacym rekonstrukcję  Popiersia - Polaka i Niemca Rozmowa przy Pak-u po rekonstrukcji
przy pak-u dalszy ciąg przy pak-u dalszy ciąg przy pak-u i znów...


 PANORAMKA Na rekonstrukcję

powrót na stronę główną

All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.